FRM TV

Avrupalı Olmak…

Siz gerçekten avrupalı olmak mı istiyorsunuz ?
Kim olduğunuzu bilmeden mi yoksa kim olduğunuzu bile bile mi istiyorsunuz ?
Gerçekten sizin sorununuz nedir ?

Paylaş:
Süleyman Öztürk

Süleyman Öztürk

FRM TV' de Genel Koordinatör

Siz gerçekten avrupalı olmak mı istiyorsunuz ??
Kim olduğunuzu bilmeden mi yoksa kim olduğunuzu bile bile mi istiyorsunuz ?
Gerçekten sizin sorununuz nedir ?
Gerçek tarihinizi bile bilmeden, geçmişinize sahip çıkamadan, iki üç yenilikle, kılık kıyafetle avrupalı olabileceğinizimi sanıyorsunuz. Ve neden bu kadar zorluyorsunuz ? Neden özünüze değilde bu avrupaya hayranlığınız ?
Sosyal medyada gezinirken gözüme takılan bir yazı çok hoşuma gitti ve sizlerlede bunu paylaşmak istedim. Lütfen sizde 3 dakikanızı ayırıp okuyun ve bu hayalin sonunu görmeye çalışın..

Alman Fritz Neumark (İstanbul Üniversitesi Ord. Prof) öğrencilerinin “AVRUPALILAR BİZİ NEDEN SEVMEZ” sualine şu cevabı verir;
Prof. Fritz Neumark:
– Çok samimi olarak itiraf edeyim ki,

Avrupalı, Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin Türk ve İslam düşmanlığı Hristiyanların hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince;

1- Müslüman olduğunuz için sevmez. Ola ki laik olmak şöyle dursun, Hristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

2- Sizler farkında değilsiniz ama, onlar şu gerçeğin farkındadırlar; Tarihten Türk çıkarılırsa ortada tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

3- Avrupa’nın pazarı idiniz. Şimdi Avrupa’yı Pazar yapmaya başladınız.

4- En az 400 yıl Avrupa’da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz.

5- Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları Haçlı Ordularına mezar ettiler.

6- Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar. Önce giyiminizden hayat tarzınıza kadar; ahlaki değerlerinizi yıpratmaya başladılar, sonra da kendi içinizde sizi bölmeye başladılar.

7- Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna her şeyini feda etmeseydi, İslamiyet bu gün belki sadece Hicaz’da varlığını devam ettirebilirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlar da İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Batı, her yerde İslamiyet’i sapık inançlara kanalize etti. Ama Osmanlı,  Asr-ı Saadet‘i devam ettirdi.

8- İfade ettiğim sebeplerden kilise size kin kusmaktadır.

9- Ben Türkiye’ye geldiğimde iki üniversiteniz vardı. Şimdi (o zamanki sayı) 19 üniversite var. Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bakın! Her medresede ilim tedrisatı vardı. İlk denizaltıyı Osmanlı’nın yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz belki de ama Avrupa bunu biliyor.

10- Sizler, gerçek hüviyetinize, kimliğinize döndüğünüz zaman Avrupa’nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlar da çok zor…

[Ord. Prof. Fritz Neumark (1900-1991), Hitler’den kaçarak 1933’te Türkiye’ye gelir. İstanbul Üniversitesi İktisat ve Hukuk fakültelerinde dersler vermiştir.

Kaynak: Raşid Erer’in Türklere karşı Haçlı Seferleri kitabından alıntılanmıştır.

Unutmayın değerli arkadaşlar ”Dökme Su ile Değirmen Dönmez”…. Sevgi ile kalın İnşaAllah

Paylaş:
0
0
YAZARIN SON YAZILARI
Avrupalı Olmak… - 16 Mart 2017
İBRETLİK…. - 4 Aralık 2016
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ