FRM TV

DEMO KIROSİ

  • Genel
  • 20 Haziran 2016
  • 392 KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

sedat-cagirgan-imageDemo, sözlük anlamı gösteri olan bir kelimedir. Bilgisayar için bir yazılım almak istediğinizde belirli bir süre kullanabileceğiniz ve bu süre içinde yazılım hakkında fikir sahibi olabileceğiniz programlar yazılır. Sürenin sonunda yazılımdan memnun kalırsanız ücretini ödeyip tam sürümünü alırsınız. Cihaz satın alırken de satıcı bir ürünü çalışır vaziyette alıcıların kullanımına sunar. Siz ürünü incelersiniz. Görüntüsünü, sesini, kumandasının kullanışlılığına bakar işinize yarayıp yaramadığına karar verirsiniz.

Kıro ise kaba, görgüsüz ve saygısız demektir.

 

Uzun bir süredir ileride uygulanması düşünülen yönetim sistemimizin demosunu yaşıyoruz. Bu yönetim sisteminin adı şimdilik tam olarak açıklanmıyor. Savunucuları bunun da Demokrasi olduğunu söylüyorlar. Ama yazılı olarak beyan verilmeyen ve demokrasi diye telaffuz edilen bu yönetim sisteminin nasıl yazıldığını bilmediğimiz için sesteş karşılığını bulmamız gerekiyordu.

 

Demokrasi ile Demo Kırosi kelimeleri yazılışları ve anlamları farklı ama söylendiğinde kulağa aynıymış gibi gelen sesteş sözcüklerdir.

 

Buna göre eski ve şimdiki yönetim şeklimizi karşılaştırırsak;

 

Demokraside, Parti liderleri aynı odalarda canlı yayına çıkıp birbirlerinin konuşmasını Türk Aile ve Ahlak Yapısına uygun olarak dinleyip söz hakkı kendilerine geldiğinde savunmasını veya eleştirisini yaparlardı. Ve bunu halkın gözü önünde yaparlardı.

Demo Kıroside ise parti liderleri Millet Meclisi dahil hiçbir şekilde karşı karşıya gelmezler. Eleştirilerini hatta kanıtları ellerinde bulunan işlenmiş suçların belgelerini bile devletin imkanlarıyla gerçekleştirilen gezilerle halka aktarırlar. Bu belgelerin savcıyla değil de halk ile paylaşılması da Demo Krosi denilen yönetim sisteminin hukuk ile bağlantısız olacağını yani hukuksuz bir yönetim sistemi olacağının göstergesidir. Zira ülkesinin bayramını kutlamak için meydana yürümek isterken devletin polisi tarafından tartaklanan halk bu belgelere dayanarak yürüyüş yapmaya kalkarsa olacakları siz düşünün.

 

Demokraside, Parti liderlerinin eleştirileri, yaptıkları veya yaptıkları düşünülen olay ve icraatlara göre yine Türk Aile ve Ahlak Yapısına uygun bir dille sadece yapılan veya yapılacak işler konuşularak yapılırdı.

Demo Kıroside ise parti liderlerinin sadece yaptıkları değil özel hayatındaki yaşam tarzı ve kişiliği de yine halka Türk Aile ve Ahlak Yapısına aykırı bir şekilde aktarılır. Ve genelde özel hayatta yapılanlar anlatılarak halkın karşı partiye düşmanlık beslemesi amaçlanır.

Demokraside yasalar yapılacak işlere göre değil yapılacak işler yasalara göre düzenlenirdi.

Demo Kıroside ise yasalar yapılmak istenilen işlere göre bir gecede düzenleniyor.

Demokraside parti lideri başbakan bile olsa halk ve gazeteciler eleştirebilir ve parti lideri bu eleştirileri hakaret tarzında bile olsa “insanların hakkımdaki kişisel görüşüdür” diyerek sadece eleştiri olarak algılardı.

Demo Kıroside ise eleştirmek kesinlikle suçtur. Eleştirenler ise kesinlikle hain ve devlet düşmanı ilan edilir.

Demokraside parti liderleri sıradan bir insandır. Eleştirilebildiği gibi halk kolaylıkla yanına yaklaşabilir.

Demo Kroside ise parti lideri insanüstü bir canlıdır. Eleştirilemez ve yanına yaklaşılamaz.

Eski sistemimiz ile size tanıtımı yapılan DEMO sistemin özelliklerini kendimce anlatmaya çalıştım. Benim kişisel görüşüm yeni yönetim sistemi Demo Kırosinin demosunun hiç kalkmadan demo süresi sonunda hurdaya ayrılması.

Küçük bir hatırlatma;

Şeytan o kadar korkak bir varlıktır ki korkusunda ortalığa çıkamaz. Bu yüzden sadece ayrıntılarda saklanıp pusuda bekler!

Paylaş:
0
0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ