SON DAKİKA
FRM TV

EDEP FUTBOL KAMASUTRA UZAY KIBLE

  • Genel
  • 21 Kasım 2016
  • 60 KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Geçtiğimiz hafta A.K.P. nin meclise sunduğu yasa nedeniyle herkes saygı, ahlak, edep ıvır zıvır dersleri vermeye başlamıştı. Birden umutlanmıştım. Umutlanmaz olaydım.

Uğursuzluğun ve şanssızlığın anıtını dikmemi isteseler kendi heykelimi dikerim sanırım.

[c_dropcap]Stres atmak için oynadığım bilgisayardaki bir savaş oyununda verilen görevlerden birini yerine getirebilmek için düşman saflarını çatışa çatışa aştım. Verilen görev olan radar kulesini devirme işini gerçekleştirmek için kulenin ayaklarından birine bombamı da yerleştirdim. Patlama menzilinden uzaklaşıp kendimi güvene aldıktan sonra bombayı patlattım. Tam “oh be bölümü geçebildim” diyecektim ki kulenin üstüme devrilmesiyle ekranda beliren “RIP” yazısını görünce anladım şanssız olduğumu ve boşuna umutlanmamam gerektiğini.[/c_dropcap]

Pazar sabahına kadar ahlak, edep ve saygı konusunda beni umutlandıran bu halk, Pazar akşamı umutlarımı söndürdü. Birkaç saat önce gördüğüm edep dersi veren insanlar gitmiş yerlerine zıt kopyaları gelmişti sanki.

            Futbolu sevmeme nedenim de sanırım buydu. Büyüklerimiz alkole çamur atıyorlar ama bence futbol alkolden daha zararlı. Ben hiç rakı şişesinin dibini gördükten sonra karşısındakine el kol işaretiyle kamasutra pozisyonlarını gösteren ayyaş görmedim. Alkol insanların ikinci yüzünü gösteriyorsa futbol da içindeki canavarı ve sapığı ortaya çıkarıyormuş.

Birine güvenip güvenmeyeceğime karar vermek istediğim zaman o kişiyle önce bira içerdim. İki birada kişiliği değişiyorsa o kişiye güvenmem ve sonrasında da en fazla kola içerim. Bu yüzden benimle rakı içmek her insana nasip olmaz. Pazar gününden sonra bu teste futbolu da ekleyeceğim.

Alkolle karakter testi, futbolla da edep, ahlak testi yapacağım.

Ne mi saçmalıyorum?

Pazar günü saat 20:00’a kadar cinsel ve toplumsal ahlak dersi verip de saat 20:00 dan sonra çevresine, futbol takımlarının maskotları kullanılarak çizilmiş KAMASUTRA pozisyonları resimleri paylaşan arkadaşlardan bahsediyorum.

Futbol 90 dakika + hakemin insafı süresince oynanan bir spordur.

Ama ülkemizde 90 dakika sporcular ve hakem bir topun peşinden koşarken bu 90 dakika bittiğinde de taraftarlar birbirinin peşinden koşuyorlar. Spor kulübünün büyüklüğüne göre bu süre 1 gün ile 1 hafta arasında değişebiliyor.

İşte benim anlam veremediğim de bu 90 dakikanın bitiminde başlayan taraftarların birbirinin peşinden koşturduğu ve yine anlam veremediğim bir şekilde futboldan ata sporumuz güreşe dönüşen edep ve terbiyenin sapıklık seviyesinin altına indiği belirsiz süre.

Sevişmeden sevinemiyor muyuz?

Taraftarı olduğunuz kulüp maçı kazandı diye futbolla alakası olmayan bizim suçumuz ne?

Ben erken evliliğe karşıyım dediğimde,

Namaz kılarkenki yada cami kapısında çekilmiş resmimi değil de elimde sigara yada kadeh olan resmimi paylaştığımda, ben ahlaksız münafık kafir oluyorum da spor kulüplerinin maskotları olan kartal, serçe, aslan karakterleri ile betimlenmiş kamasutra katalogunu paylaşanlar mı ahlaklı oluyor?

Futbolcular 90 dakika sahada koşuyor, taraftarları günlerce her ortamda güreşiyor.

Her büyük maçtan sonra taraftarların konuşma ve mesajlarında erotizm, resimlerinde de kamasutra…

Önümüzdeki 10 yıl içinde bilim adamları uzay boşluğunun aslında boşluk olmadığını bir madde olduğunu ve gezegenlerin aynı okyanustaki balıklar gibi bu maddenin içinde yüzdüğünü kanıtlayacaklar.

Önümüzdeki 10 yıl içinde başka bilim adamları yerçekiminin olmadığını kanıtlayacaklar. Aslında kanıtlanmak üzere de mevcut fizik kanunlarının ani çökmesi nedeniyle bir kaos çıkmaması için yöntem arıyorlar şu anda.

Başka bilim adamları, örümceğin ağ yapmasını sağlayan GEN’i bir keçiye uydurup bu keçinin sütünden elde edilen bir maddenin genetiğiyle oynayıp elde edilen maddeden insan derisi özelliğinde, kurşungeçirmez organik kumaş yapmayı başardı. Uzay yolculuğu için radyasyon geçirmemesi için üzerinde çalışıyorlar.

Bunlara ne gerek mi var?

Dünyanın sonu geldiğinde başka bir gezegene gitmeniz gerekirse yerçekimsiz ortamda sağlığınız bozulur. Uzay radyasyonuna uzun süre maruz kaldığınızda ölüp gidersiniz. Yerçekiminin olmadığı kanıtlanırsa bizim yerkürede nasıl durduğumuz kanıtlanırsa uzay gemilerinde yapay yerçekimi yaratıldığında daha sağlıklı olunacağı için uzayda daha uzaklara gidebilmenin önünü açacak.

Ama size ne?

Tuttuğunuz takım nasıl çaktı? Nasıl koydu?

Hem ne işiniz var uzayda? Orada zaman ve kıble yok. Nasıl namaz kılacaksınız? Oruç tutarken sahuru iftarı nasıl ayarlayacaksınız?

Böyle sevişerek sevinmek sonra abdest alıp kıbleye dönüp yatsı namazı kılmak varken.

Geçen haftaki yasaya değinmeme gerek yok.

Yasa görünüşte birbirini seven ama yaş engeli yüzünden ayrı düşen aşıkları kapsayan masum bir yasa gibi görünse de asıl çıkarılma amacı, cezaevine girdikten sonra adli tıp psikologunun raporu ve mağdur çocuğun ailesinin şikayetçi olmaktan sonradan vazgeçmesi sayesinde özgürlüğüne kavuşan ismi lazım değil bir gazetenin ismi lazım değil bir yazarı gibileri aklamak için olduğunu herkes biliyor.

Sevişmeden sevinmeyi, başkasının gururunu kırmadan kutlama yapmayı ne zaman öğreneceksiniz?

Gerçi bana ne. İnsanlar günah işleyecek ki cehennem ateşine ODUN olup cennettekileri ısıtsın.

Paylaş:
0
0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ