SON DAKİKA
FRM TV

Fatih Üniversitesi’ne kayyum atandı!

  • Haberler
  • 09 Haziran 2016
  • 348 KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Büyükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesince bünyesinde  Fatih Üniversitesini bulunduran Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfına 3 kişilik kayyum  heyeti atandı.

fatih-universitesi-ne-kayyum-atandi--7169328Büyükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Vakıflar Genel Müdürlüğünün,  Fatih Üniversitesinin kurucusu Türkiye sağlık ve Tedavi Vakfına kayyum atanması  talebini karara bağladı.

Kararda, başmüfettiş İhsan Torun’un 2011-2015 yılları arasında vakfı  denetlediği belirtildi.

Denetimlerde Mütevelli Heyeti’nin, vakıf ve bağlı iktisati  işletmesinin nakit varlığını değerlendirmediği, Borçlar Kanunu’na göre bağıştan  dönme şartları gerçekleşmediği halde 211 bin 680 lira tutarındaki 14 çeki tahsil  etmediği, taşınmazları düşük bedelle kiraya vererek vakfı zarar uğrattığı ve  basiretli bir idareci gibi davranmadığı yönünde rapor hazırlayan Torun’un Türkiye  Sağlık ve Tedavi Vakfına kayyum atanmasını talep ettiği anlatıldı. Kararda,  talebin Vakıflar Genel Müdürlüğünün karar merci Vakıflar Meclisi’nde karara  bağlandığı aktarıldı.

Kararda, Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı yönetimin ihtiyaten görevden  uzaklaştırılmasına, kayyum atanması talebinin kabulüne ve vakıf yönetim kurulu  üyelerinin geçici olarak görevden uzaklaştırılmalarına hükmedildiği belirtildi.

Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfına kayyum olarak hukukçu HASAN Ölçer,  Mülkiye Başmüfettişi Vahdettin Özcan ve Mali Müşavir Faik Tiryaki’nin atanmasını  kararlaştıran mahkeme, kayyum üyeleri için kişi başı 4 bin lira ücret ödenmesine  karar verdi.

Paylaş:
0
0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ