Fransa'da Yahudi marketine saldırı

Fransa’nın Paris kentinde yeni bir saldırı daha yaşandı. AFP 2 kişinin öldüğünü söyledi.

fransada_bir_saldiri_daha_6_kisi_rehin_alindi_1420809642_336Paris’in doğusunda bir süpermarkette en az 5 kişi rehin alındı, bir yaralı olduğu iddia edildi. Koşer ürünler satılan markette rehin alan kişin dün kadın polisi öldüren kişinin olduğu iddia ediliyor. Saldırı sonrası bölgedeki okulları boşaltıldığı haberi geldi.

Saldırının düzenlendiği Koşer (Yahudi dinine göre helal) ürünleri satan market Paris’in doğusunda Porte de Vincennes’da bulunuyor.

AFP, market saldırısında 2 kişinin öldüğü haberini verdi. Reuters ise 1 kişinin ağır yaralandığını ve 6 rehinenin bulunduğu bilgisini geçti.

”DAMMARTİN’DEKİ KUŞATMA KALKMADAN BIRAKMAYACAĞIM”

Sivilleri rehin aldıktan sonra polisle iletişime geçen terörist, Dammartin’deki 2 saldırganın kuşatması sonlanana kadar rehineleri bırakmayacağını söyledi.

Markette gerçekleştirilen eylemde 1 kişinin yaralandığı bildirildi. Fransız polisi marketin önünde elleri tetikte bir biçimde tayakkuz halinde.Çok sayıda ekip ve jandarma özel komandoları ekipler yüksek binalara ve çevreye konuşlandırıldı. Markette en az 5 kişinin bulunduğu bildiriliyor.  Saldırganın Kalaşnikof silahı var.

*Yeni saldırı ve rehin alma vakalarına önlem olarak Paris’teki tüm okullar boşaltılıyor.

* REUTERS, olay yerinde 1 kişinin ağır yaralandığını asöyledi.

* Paris’te Yahudi süpermarketine düzenlenen silahlı saldırıda rehin alınanlar arasında çocukların da olduğu bildiriliyor. (DW)

* Paris’teki marketi basan kişi: Charlie Hebdo’yu basan kardeşlerin çevresindeki kuşatma kalkana kadar rehineleri burada tutacağım.

KADIN POLİSİ ÖLDÜRENLE AYNI SALDIRGAN

Dünkü Montrouge saldırısıyla ilgili olarak polis iki saldırganı arıyor. Koşer marketi basan kişinin Montrouge’da kadın polisi öldüren kişi olduğunu tahmin ediyor.

Paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Hiç oy verilmemiş:( İlk oyu sen ver

Yorum Yap

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Sen yap

avatar
1000
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

wpDiscuz