Hakkari'de halaylı 'Aile sporu projesi'

Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın sağlıklı bir toplum oluşturmak için ülke genelinde başlattığı ‘Ailenle spor yap’ projesi Hakkari’de de hayata geçirildi. Çocuklarıyla birlikte spor yapan aileler, söylenen Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekip eğlendi.

944c9e266d3870d13d31d9b962454f54_hakkaride-ailenle-spor-yap-projesi-halaylarla-basladi_3663_dhaphoto3jpgİftar saatinden sonra Aşağı Merzan Mahallesi’ndeki stadyumda hayata geçirilen proje kapsamında, yüzlerce aile spor yaptı. Buraya gelen aileler çoçularıyla birlikte ilk kez statta spor yapma imkanı buldu. Aileler ve çocukları gece geç saatlere kadar, masa tenisi, basketbol, futbol, voleybol, güreş  ve zeka oyunları gibi oyunlar oynayarak eğlendi.

Etkinliğe katılan aileler ve çocuklar, daha sonra yerel sanatçıların söyledikleri Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekip gecenin keyfini çıkarttı. Ramazan ayı boyunca devam edecek olan proje sayesinde çocuklarıyla birlikte spor yapmaya giden aileler burada kurulan standlarda her türlü sporu yapabilme imkanı bulacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Reşit Güldal yoğun katılımın olduğu bu projeye katılıp halay çeken aileleri, cep telefonundaki görüntülü arama ile Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak’a da bağlanarak izletti.

b124ac3a0938f386ebbfbf413801a9ed_hakkaride-ailenle-spor-yap-projesi-halaylarla-basladi_3663_dhaphoto1jpg_610x375

Güldal, amaçlarının aileleri çocuklarıyla birlikte spora yönlendirmek olduğunu belirterek, “Çocuklarımızın, gençlerimizin bilgisayar, tablet ve televizyon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirmek ve bunları daha aktif hale getirmek için çaba gösteriyoruz.

Beden ve ruh bakımından sağlıklı toplum spor yapan toplumdur. Hakkari genelinde bütün ailelerin bu projeye katılması bizim için çok önemlidir” dedi.

Paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Hiç oy verilmemiş:( İlk oyu sen ver

Yorum Yap

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Sen yap

avatar
1000
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

wpDiscuz