FRM TV

İzmir Bayındır’da roketli saldırı

  • Haberler
  • 23 Haziran 2016
  • 459 KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

İzmir’in Bayındır İlçesi’nde teröristler tarafından yüksek bir kesimden roketatarlı saldırıdüzenlendi. Roketatarlardan biri Devlet Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğü arasındaki bölgeye düşerken, olayda can kaybı ya da yaralanan olmadı.

576b173cc03c0e6aa0db1705

Emniyet Müdürlüğü’nü hedef alan teröristlerin roketatarları dağlık alandan ateşlediği ancak menzili yetmeyen 3 roketatardan 1’i inşaat malzemeleri satan işyerinin deposunun çatısına, diğeri Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Bayındır Devlet Hastanesi arasında bulunan boş araziye, son roketatar da İnkılap Sokak’ta Semih Parmaksız’a ait inşaat halindeki eve isabet etti.

576b173bc03c0e6aa0db16fb

Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.
Olay yeri güvenlik çemberine alınırak, saldırganların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatıldı. Polis ve jandarma ilçe giriş çıkışlarında araçları durdurarak aramayaparken havadan da helikopter desteği verildi.

Roketatarlı saldırının hedefinin Emniyet Müdürlüğü olduğu ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

576b173bc03c0e6aa0db16fe

BENZER SALDIRI ŞUBAT AYINDA DA DÜZENLENMİŞTİ

Bu arada geçen Şubat ayında da Kemalpaşa İlçesi’nde yine yüksek bir kesimden Jandarma Komutanlığı’na PKK’lı teröristler tarafından yine yüksek kesimden roketatarlı saldırı düzenlenmişti. Roket mermisi bir binanın duvarına isabet ederken süaldırıda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Paylaş:
0
0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ