Nasılsın?

12366580_939604742790045_133564284_nNasılsın ? dedi. İyiyim dedim. İyiyim ! İyi değilim desem ne değişecekti ki ? Onun içindir belki hep iyi olmalar. ‘Kötüyüm’ desem ‘neyin var’ diyecekler sonra da zaten; üzülme, boşver, takma, takılma, geçer falan gibi şeyler söyleyecekler. Buda yetmezmiş gibi üstüne birde nasihat ! Oldu mu sana kaymaklı kadayıf. Senaryoyu biliyordum ve tam da böyle olacaktı. Onun için ben iyiyim !

Belki de herkese ‘kötüyüm ben ya bugün’ diyemeyeceğim için ya da kötü olmama rağmen herkesle paylaşmak istemeyeceğim için iyiyim. Kötüyüm dedikten sonra bunun için duraksayan ve dinliyormuş gibi yapan insanlara bu imkanı vermemek için iyiyim ! Adettendir hani bizde iyiyim demek hep iyi demişsindir şimdiye kadar, seriyi bozup oyunbozanlık yapıp ‘kötüyüm’ demek yakışmaz ! Bırak hep iyi bilsinler neden durup dururken çomak sokarsın… Bak kötüyüm dersin karşı taraf bir duraklar, yüzünü ekşitip kafasını ani bir refleksle 10 santim geriye atar bir an duraksamadan sonra da meraklı sorularla seni yorar ne gerek var şimdi tüm bunlara, atraksyona gereksizliğe ve laf kalabalığına ne gerek var ! Kaçında samimiyetle geri dönüşüm aldın bir düşün ! Birbirimizi anlamamaya, gerçekten dinlememeye o kadar çok alışmışız ki… ‘İyi olmak’ öylesine anlamsız ve sıradan bir alışkanlık yapmış ki dudaklarımızda. Hatta karşı tarafın bile ağızlarına pelesenk olmuş ‘ ‘nasılsın’ kelimesini söylerken aslında o her zaman yaptığı alışkanlığının yine bir tekrarını yaptığını, bir zorunluluktan öteye geçmediğini, öylesine ya da durumu idare etmek amacıyla bir algı operasyonundan başka birşey olmadığını düşündürdüğü için iyiyim.
İçsel dünyamı herkesle paylaşmak istemediğim için ve iyiyim kelimesini bir kalkan olarak kullanmak istediğim için ‘iyiyim’
İyiyim çünkü insanlar dert anlatan insanlardan hoşlanmazlar, dert dinleyen insan olmayı tercih etmezler !
İyiyim demek insanoğlunun kısa yoldan polyanna maskesi takmasının en kolay yolu olduğu için iyiyim.
Kısacası İYİYİM…  Sizde iyi olun !
Sevgiyle…
Paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Hiç oy verilmemiş:( İlk oyu sen ver

Yorum Yap

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Sen yap

avatar
1000
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

wpDiscuz