SALİHLİ BELEDİYESİ, 2015 YILININ İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI.

salihlibel-2Salihli Belediyesi 2015 yılı Ocak ayı Meclis Toplantısını, Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi. Yoğun bir katılıma sahne olan meclis toplantısında, gündeme alınan 19 madde görüşülerek karara bağlandı. Yoklama ve geçmiş meclis kararlarının dağıtılması ile başlayan toplantıda, Denetim Komisyonunda görev yapacak 5 meclis üyesi gizli oylama ile seçildi. Buna göre, Denetim Komisyonu MHP’den Seçil Gür Can, Hasan Dorga ve Yunus Candan, CHP’den Cem Yalvaç ile AK Partiden Ferayi Aslan’dan oluştu.
Komisyonlara havale edilen gündem maddelerinin Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısına zamanında yetiştirilmesi amacıyla her ayın ilk Salı günü saat 20.00’de yapılan meclis toplantısının Şubat ayından itibaren her ayın ilk Pazartesi günü saat 20.00’de yapılması oy birliği ile kabul edildi. Yeni Kamyon Garajında 67 ve 70 nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatiflerine tahsis edilen yerlerin kira bedellerinin aylık 750 TL. olarak belirlendiği toplantıda, Belediye Sosyal Market Evine yapılmak istenilen şartlı bağışların da bekletilmeden kabul edilebilmesi amacı ile Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya yetki verilmesi kararı meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.
salihlibel-1Öte yandan Ocak ayı Meclis Toplantısında su paraları ile birlikte alınacak evsel atık bedellerinin belirlenmesi konusu ise bütçe komisyonuna havale edilirken, bu maddeyi meclis karara bağlamak için Cuma günü akşam saat 20.00’de Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığında Belediye Meclis salonunda yeniden toplanacak.

Paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Hiç oy verilmemiş:( İlk oyu sen ver

Yorum Yap

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Sen yap

avatar
1000
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

wpDiscuz