FRM TV

SUÇ VE RIZA

  • Genel
  • 19 Temmuz 2016
  • 359 KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

sedat-cagirgan-imageMevcut yargılama sistemimiz insanlarımızı suça teşvik ediyor!

Hadi len dediğinizi duyar gibiyim. Çok basit birkaç örnek vereyim;

 

Aralarında resmi nikah olmayan bekar bir kadın ve bekar bir adam, şikayet üzerine gelen polis tarafından yatak odasında anadan üryan yakalanırlar. Giydirilip ifade için merkeze götürülürler.

 

Eğer kadın ve erkek nikahlarının olmadığını söylerlerse ZİNA yaptıkları için tutanak tutulup savcılığa sevk edilirler ve ceza alırlar.

Eğer iki taraf da ceza almamak için YALAN söyleyip imam nikahları olduğunu söylerlerse bir arkadaşları karakola davet edilip ifade doğrulanır ki böyle bir durumda hiç kimse arkadaşlarını mağdur etmez. Ve taraflar serbest bırakılır.

Eğer kadın ve erkek bir yolunu bulup aralarında söyleyecekleri YALAN konusunda anlaşabilirlerse;

Kadın : Bana tecavüz etti,

Adam : Kendisi de istiyordu ama farkında değildi, rızası vardı.

Şeklinde bir ifade verirse taraflar serbest bırakılır.

Hikayeden de anlaşılacağı üzere, hiçbir kişiye yada kuruma zararı olmayan ve tamamen kendi hür iradeleriyle bir eylemi geçekleştiren iki kişi dürüst davranırlarsa ceza alıyorlar. Sırf bu işi tanımadıkları bir nikah memurunun veya dini bir yetkilinin onayı olmadan yaptıkları için. Ama zina suçuna ek olarak adaleti yanıltma suçu da işlerlerse ödül olarak serbest bırakılıyorlar.

 

Çok yüksekte olduğunu düşündüğünüz 5. kattaki evinizde cezaevi hissi ile yaşamak istemediğiniz için pencere ve balkon kapısını parmaklıkla kaplamadınız.

  1. kattaki evinize hırsız girdi.

Eğer hırsızın girmemesi için gerekli önlemleri almadıysanız yani balkon kapısını açık bıraktıysanız siz de tahrikten suçlanırsınız. Yani hırsızın eve girmesinde RIZAnız vardı demek oluyor.

Siz 60 kilo, hırsız 90 kilo diye düşünelim. Sizin göbek şekerpare, hırsızın göbek baklava gibi. Sizin kolunuzda anca kelebek böcek dövmesi kadar alan var ama hırsızın koluna dünya haritasını çizdikten sonra kalan boşluğa Ayın haritasını bile sığdırabilirsiniz. Eve gelen hırsız öyle bir şey işte.

Eğer siz bir fırsat yakalar da hırsızı birkaç darbe ile yere serip bağlarsanız bu eylemi yatak odası dışında bir odada yaptıysanız darptan yargılanırsınız. Yasaya göre polisi arayıp beklemek gerekiyor. Burada da YALAN söyleyip uyurgezer olduğunuzu söylerseniz size her yer yatak odası olduğu için cezadan yırtarsınız. Tabi bunun için doktorları ikna edip uyurgezer raporunuzu önceden hazır etmek zorundasınız.

 

Ülkemizde tecavüz ve hırsızlık neredeyse serbestleşti. Bir gün, alışveriş yaptıktan sonra aldığım ürünün parasını ödediğim için yargılanmaktan korkuyorum. Uzun zamandır şaka yollu belirtiyorduk ama gerçekleşeceğini hiç düşünmedik.

Tecavüzcüler yıllardır takım elbise giyip pişmanlık ifadeleriyle ceza almaktan kurtuluyorlardı. Biz de yakında alacaklı bile olurlar diye şaka yapıyorduk. Yapmaz olaydık. Artık tecavüzcülere yargılamadan sonra ödül olarak tecavüz ettiği kişi çocuk bile olsa eş olarak veriliyor. Ben en çok vakıf olayını merak ediyorum. Ülkemizde eşcinsel evlilik yasak iken o olaydaki tecavüzcü ve tecavüz mağdurları nasıl evlenecekler. Tecavüzcü on kişiye tecavüz etmişse eş olarak hangisini seçebilecek. Yasalarımızın bu konuları da aydınlatacak şekilde düzenlenmesini öneririm.

Bu karmaşada Polisimizin ve Hakimlerimizin suçu yok. Polisimiz ve Hakimlerimiz, sizlerin seçip gönderdiğiniz kişilerin çıkardıkları yasaları uyguluyorlar.

Bugün mahkemede bir kadın için “tecavüzcüsüyle evlendirilmesi uygundur” şeklinde çıkan kararın suçlusu polis, hakim, savcı değil. O insanların uyguladığı yasaları çıkaran adamları, yasanın çıktığı yere sokan sizlersiniz.

 

Adaleti, politikacıların metresi olmuş bir ülkenin halkı sadece bir aksiyon filminin figüranı olabilir.

 

Adaletinizi koruyun.

 

Cuma akşamı gerçekleşen olaylara niye girmediğimi soran arkadaşlarıma;

“Millete giren girmiş. Ben konuya girsem ne olur? Girmesem ne olur?”

Paylaş:
0
0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ