Trabzon'daki çığ altında kalan 4 işçi için arama devam ediyor

Trabzon, Rize ve Erzurum’dan gelen AFAD ekipleri, çığ düşen alana ulaşarak çalışmalara başladı.

trabzonda-cigÇaykara ilçesindeki özel bir firmaya ait hidroelektrik santrali (HES) şantiyesindeki çığın altında kaldığı bildirilen 4 işçi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Trabzon, Rize ve Erzurum’dan bölgeye gönderilen Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri, çığın düştüğü alana ulaştı.

Çalışmaların, bölgedeki çığ tehlikesine karşı kontrollü olarak sürdürüldüğü bildirildi.

Olay yerine giden diğer ekiplerin ulaşımının sağlanması için iş makinelerinin yol açma çalışmaları da devam ediyor.

Çaykara Karaçam bölgesinde özel bir şirkete ait HES santrali tünel girişinde dün meydana gelen çığda, 5 işçi çığ altında kalmış, bir işçinin cesedine ulaşılmıştı.

VALİ ÖZ’DEN AÇIKLAMA

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çaykara ilçesindeki hidroelektrik santrali (HES) şantiyesine varan 60 kişilik ekibin olay yerinde arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Vali Öz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekiplerin Çaykara Karaçam’daki HES şantiyesine intikal ettikleri ve çalışmalarını başlattıklarını belirtti.

Olay yerinde yaklaşık 60 kişilik ekibin çalıştığını ifade eden Öz, “Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), jandarma ve Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı 60 kişilik ekip, 15 ve 20’şer kişilik gruplar halinde arama kurtarma faaliyetlerini yürütüyor. Çalışmalar kontrollü biçimde sürdürülüyor” dedi.

Vali Öz, dün çığ altından çıkartılan işçilerden Nusret Er’in cesedinin de aşağıya indirilmek için ambulans gönderildiğini anlatarak, tipi ve yeni çığ riski nedeniyle yapılan çalışmaların titizlikle devam ettiğini kaydetti.

Paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Hiç oy verilmemiş:( İlk oyu sen ver

Yorum Yap

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Sen yap

avatar
1000
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

wpDiscuz