UĞUR YELEKLİ'NİN ANNESİ VEFAT ETTİ

İzmir’in tanınmış siyasetçilerinden Uğur Yelekli’nin annesi Türkan YELEKLİ, bir süredir tedavi gördüğü göğüs hastalıkları hastanesinde hayatını kaybetti.

yeleklinin-annesi-vefat-etti

Vefat haberini facebook hesabından yakınlarına duyuran yelekli, “Canım annem artık yok gül kokulu biricik anneciğim vefat etti” diyerek duygularını paylaştı.
Yardıma muhtaç vatandaşların adeta gizli kahramanı ve engelli vatandaşların dostu olan Uğur Yelekli, kısa bir süre önce hastanede tedavi gören annesi için şu satırları yazarak, çevresine de nasihatte bulunmuştu.
Cenazesi 3 Şubat 2015 Salı günü ikindi namazına müteakip Balçova Uğur Camii-nden kalkacaktır.

FRM TV Ailesi olarak İzmir’in değerli insanı Uğur Yelekli’ye bu acı gününde sabır, annesi Türkan YELEKLİ için Allah’tan Rahmet dileriz…

İşte O satırlar;

“Analarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Şüphesiz onlar, hayattaki en fedakâr sadık dostlarımızdır. Bizim varlığımız, sağlığımız için canlarını seve seve vermeğe hazırdırlar. Yemezler; yedirirler, giymezler; giydirirler. En büyük istekleri bizim başarılı, sağlıklı ve mutlu olmamızdır. Buna karşılık biz de analarımıza ölmez sevgi bağlarıyla bağlıyız. Varlığımız ancak onlarla bir bütün meydana getirir.

Bizi hayata getiren, yaşamayı, gülmeyi, erdemi, sevgiyi ve bütün insanca şeyleri öğreten analarımızdır. Sevginin ilk ve içten şeklini onlardan öğreniriz. Hayata bağlanmamız, insanlığı sevmemiz hep onların sayesindedir. Ana ile çocuk arasındaki bu bağ ve sevgi, şüphesiz kutsal bir anlama sahiptir. Fedakârlığı ödenemeyecek kadar büyük olan bu kutsal varlıklara karşı bizim de birçok görevlerimiz vardır; onları sevgilerin-en derin ve en ölmezi ile sevmek, saymak bu görevlerin başında gelir. Analarımız bizim içten inanç kaynağımızdır.

Onların yaptığı her şey bizim iyiliğimiz içindir. Onlara karşı çıkmak, isteklerini yerine getirmemek, kalplerini kırmak günahların en büyüğüdür; affedilmez bir nankörlüktür. Verdiklerini küçümsemek, kusurlu bulmak aslında kendimizi küçümsemek demektir.

Şunu unutmamalıyız ki, onların kendi şartları içinde verdikleri, yaptıkları her şey kendi iyiliğimiz ve mutluluğumuz içindir.” ………………..Lütfen annelerinizi çok sevin Sayın duasını alın.. Çünkü bir gün onları çok özleyeceksiniz. (Uğur Yelekli)

 

Paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Hiç oy verilmemiş:( İlk oyu sen ver

Yorum Yap

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Sen yap

avatar
1000
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

wpDiscuz